Bursa'nın En İyi Özel Liseleri

Bursa'nın En İyi Özel Liseleri bir kaç kritere göre sıralanabilir ve bu en iyi özel lise sırlaması baktığınız ve değerlendşrdşiğiniz kıstaslara göre değişebilecektir. Yalnızca akademik eğitime odaklanmış ve fiyatları daha uygun olana özel liselerin yanı sıra eğitimi bir bütün gelişim zeminine oturtarak kampüs anlayişi ile hem akademik hem bedensel hemde mental gelişime yönelik programları ve donanımlı kampüsleri olan özel liseler de mevcuttur. Bursa'nın En iyi Özel Liseleri öğrencisini yukarıda iade edilen üç alanda da geliştirmeye odaklanmış olanlardır. Yalnızca fiyatları ile ön plana çıkan ve akademik eğitime ağırlık vermiş ancak tesis imkanı anlamında sosyal gelişim, spor ve etkinlik alanlarında sığ kalmış özel liseleri Bursa'nın En İyi Özel Liseleri listesinde yer almasını beklemek pek doğru olmayacaktır.

Bursa ülkemizin en güzide şehirlerinden biridir. Doğaya yakınlığı ve doğal güzellikleri ile 'Yeşil Bursa' olarak bilinmektedir. Ülkemizin nüfus anlamında en büyük 4. şehri olması yanı sıra ülke ekonomisinde de söz almakta olup ticari ve sanayi anlamda oldukça gelişmiş bir şehirdir. Sosyal yaşam, iş ve yaşama dair diğer konularda ikamet edenlerine oldukça çeşitli olanaklar sunmaktadır. Eğitim alanında da ülke çapında başarılı olan devlet ve özel okullara sahiptir. Özel liseler diğer büyük şehirlerde de olduğu gibi ülkemizin ve dünyanın en iyi üniversitelerine öğrencilerin hazırlanması konusunda ipi göğüslenektedirler Bursa'da birçok özel lise olduğu bilinmektedir. Bu özel liseler arasında en iyi olanların ön plana çıktıkları alanları sizlerle paylaşmak istedik.

Örneğin kapalı spor salonu, yüzme havusu ve doğa ile iç içe zaman geçirilebilecek sosyal aktivilteleri akademik eğitim ile harmanlamış olmak bir özel lisenin en önemli hedefi olmalıdır. Bursa2nın başarılı özel liseleri olduğu gibi başarılı devlet liseleri de vardır. Devlet liseleri akademik alanda iyi sevilyede olmalarına karşın akademik eğitim dışında kalan ancak bir öğrencinin hayata hazırlanması anlamında oldukça önemli olan diğer spor ve sosyal etkinlikler açısından malesef zayıf kalabilmektedirler. Bursa'nın lise öğrencileri her yıl ülke çapında yapılan ulusal ve uluslararası akademik sınavlarda ülke defecelerini elde ettikleri oldukça yaygın bir durumdur. Özel Liselerin bu alanda etkileri oldukça yüksektir. Bursa'nın En iyi Özel Liselerini yukarıda ifade ettiğimiz tüm kıstaslar çısından sizler için değerlendirdik.

Bursa'nın En İyi Özel Liseleri

Akademik International School

Akademik International School

Akademik International School öğretim felsefesi, akademik olarak titiz ancak gayri resmi bir ortamda küçük sınıf, son derece kişiselleştirilmiş öğrenmeye dayanmaktadır. Önde gelen bağımsız bir kolej olarak, hedef üniversitelerin gerektirdiği akademik standartları ve sosyal becerileri elde etmek için her bir öğrencisi ile ayrı ayrı çalışarak okuldan en iyi üniversiteye geçişe odaklanmaktadır. Güçlü akademik değerleri birleşen esnek programları ve kişiselleştirilmiş öğrenimi, geleneksel okullar arasında benzersiz olmasını sağlayarak Bursa'nın En İyi Özel Liseleri arasında ilk sırada yer almasını sağlamıştır.

Akademik International School eğitim binası Bursa'nın şehir merkezinin kalbinde yer alır ve otobüs ve metro ile kolayca erişilebilir. Modern binası, çalışmaya elverişli bir ortam sağlar ve küçük sınıflarda her öğrenci, güçlü bir öğretici rehberlik sistemi yardımıyla bireysel yeteneklerini geliştirebilir.

Adres: Ataevler, akpelin Sokak No:6/1, 16140 Nilüfer/Bursa

Telefon: 0224 452 34 52


© 2022 eniyikolejler Tüm Hakları Saklıdır