Bursa'da Burs Veren Özel Okullar

Bursa'da başarılarını öğrencilerinin sınav skorları ile ispatlamış onlarca özel okul bulunmaktadır. Burs veren özel okullar aileler tarafından öncelikli olarak değerlendirmeye alınmaktadırlar. Özel okul ücretlerini ödemenin çoğu insan için finansal erişimin dışında olduğunu söylemek doğru olabilir. Bir çocuğu özel okula göndermenin maliyeti enflasyon oranının çok üzerine çıkmaktadır. İstatistiklere göre özel okul eğitimi on yıl öncesine göre neredeyse %50 daha pahalı.

Ancak bu artışa rağmen, özel eğitimdeki öğrencilerinin sayısı hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Bu nasıl olabilir?

Cevap basit: burs ve burs şeklinde cömert mali yardımlar.

Bursa'da özel okullar, hayır kurumu statüsünün yükümlülüklerini yerine getirmek için artan sosyal, politik ve hükümet baskısı altındadır. Gittikçe daha fazla okul, düşük gelirli hevesli ailelere yardım etmek ve yetenekli öğrencilere hayat değiştiren fırsatlar sunmak için finansal destek sunuyor. Bursa'da her geçen yıl yüksek oranda burs veren özel okulların sayısı artıyor.

Bununla birlikte, özellikle prosedüre aşina değillerse, ebeveynler ve aileler için başvuru sisteminde gezinmek zor olabilir. Birçok ebeveyn, seçenekleri değerlendirme konusunda kendilerine güven duyabilmeleri için sürecin gizemini çözmek ve kullanılan jargonun bazılarını netleştirmek için yardım ister.

Bireysel son tarihler ve prosedürler hakkında bilgi edinmek için doğrudan okulla iletişime geçmek önemlidir. Bursa'da bulunan özel okullardan burs verenleri sizler için derledik. Örneğin, bazı okullar yalnızca giriş sınavı performansına dayalı olarak akademik burslar sunarken, diğer okullarda ayrı bir burs belgesi almak için başvurmanız gerekir. Burslar için çoğu okul, giriş sınavlarından önce bir başvuru (ve bir ön mali değerlendirme) doldurarak çocuğunuzun değerlendirilmesi için kaydettirmenizi ister, ancak kesin tarihler değişebilir.

Bursa'da çocuğunuzu devlet okuluna mı yoksa özel okula mı göndereceğinize karar verirken göz önünde bulundurulması gereken birçok argüman var, ama bir de ne zaman olduğu sorusu var; birçok ebeveyn ayrıca çocukları için hangi sınıftan itibaren özel okula yazdırmaları gerekliliği konusunda düşünmektedir. Burs veren özel okulları değerlendirmeden çocuğunuzu devlet okuluna yazdırmanız doğru olmayacaktır.

Okuma, yazma ve aritmetik konusunda çok az zorluk çeken yetenekli bir çocuğunuz varsa, devlet ilköğretim okulları iyi bir seçenek olabilir. Çoğu ebeveyn, hazırlık okullarını daha çok bir lüks olarak görecektir, ancak yolun ortasındaki bazı öğrenciler, çok sayıda karma yetenek sınıflarında gözden kaçırılmış hissedebilir.

Burs Arayışının Yoğunlaştığı Dönem

K12 Özel okulları, genellikle 6. Sınıftan sonra geçişi doğal olarak yapmak isteyen devlet okulu öğrencileri için daha erişilebilir durumdadır. Bursa'da burs veren özel okullar diğerlerine göre daha çok değerlendirilmektedir. Bursa'da bulunan özel okullar arasında, %30, %50, %70 ve hatta %100 burs veren özel okullar vardır.

Pek çok ebeveyn, sunulan müfredat dışı fırsatlardan etkileniyor ve bunun çocuğunuzun gelişiminin en biçimlendirici aşaması olduğuna dair güçlü bir argüman var, çünkü onlar gelişen bağımsızlıklarına uyum sağlıyorlar ve ergenlik döneminden geçiyorlar. Öte yandan, bazı öğrenciler yeni bir başlangıç ​​yapmak, ufuklarını genişletmek veya en iyi üniversiteye girme şanslarını artırmak için Beşinci Sınıftan itibaren özel okullara geçmeyi tercih edebilirler; çok şey size yakın devlet okullarının kalitesine de bağlı olacaktır. İşte sizler için derlediğimiz Bursa'da burs veren özel okullar Listemiz;

Bursa'da Burs Veren Özel Okullar

Akademik International School

Akademik International School

Akademik International School, Bursa'da burs veren özel okullar arasında benzeri olmayan bir okuldur. Pek çok kişinin sınav sonuçlarına odaklandığı ve başarının ana kriteri olarak lig tablosu konumunu gördüğü yerde, Bursa'nın, öğrencisine odaklanan ve bireysel becerilerinin gelişiminde destek olan ender özel okullarındandır.

Eğitim, kelimenin tam anlamıyla, çocuklardan en iyisini elde etmekle ilgiliyse, o zaman öğrenciye bir sürü tam puan vermek yeterli değildir, sınav sonuçları hiç şüphesiz önemli olsa da öğrencinin diğer alanlarda gelişiminin sağlanması ve ekonomik olarak rahat bir eğitim süreci yaşaması önemlidir. Bursa'da burs veren özel okullar arasında önde gelen Akademik International School, Akademik Kolejleri okul grubunun başarılı bir üyesidir. Öğrencilerine her yönden olabileceklerinin en iyisi olabilmeleri için ilham vermeyi ve onları desteklemeyi amaçlamaktadır.

Bu nedenle eğitim felsefesi, tüm Bursalıların yetişkin dünyasında yerlerini almadan önce kazanmalarını istedikleri özellikler etrafında odaklanmıştır. Bursa Akademik International School yaz döneminde yaptığı bursluluk sınavları ile %30 dan tam bursluluğa kadar geniş bir burs planını öğrencilerine sunmaktadır.

Adres: Ataevler, akpelin Sokak No:6/1, 16140 Nilüfer/Bursa

Telefon: 0224 452 34 52


© 2022 eniyikolejler Tüm Hakları Saklıdır