Bursa Özel Okullar

Özel okullar birçok ebeveynin çocukları eğitim çağına geldiğinde değerlendirmeye aldıkları bir konudur. Bursa özel okullar anlamında birçok farklı seçeneği barındırmaktadır. Eğitim anlamında ülkemizin önde gelen şehirlerinden biri olan Bursa, okul seçenekleri anlamında özellikle özel okullar alanında donanımlı ve ülke çapında ün sahibi olmuş Özel okulları barındırmaktadır. Özel okulların aslında az bilinen yönlerini ve Bursa'da bulunan özel okulların niteliklerini inceleyeceğimiz yazımızda özel okul seçimi arefesinde olan ebeveynlere bir fikir verebilmeyi hedefledik.

1. Özel okullar gerçekten özeldir.

Kampüs nitelikleri anlamında, Bursa özel okulları gerçekten özeldir. Çoğu durumda, öğretilenlerle ilgili asgari gerekliliklerle ilgili olarak yürürlükteki mevzuata uyarken, özel okullar kurullarına ve müşterilerine, yani kendilerine öğrenci gönderen ailelere karşı sorumludur.

2. Özel okullar düşündüğünüzden daha uygun fiyatlıdır.

Kabul, bazı özel okullar çok pahalıdır. Özellikle yatılı okullar. Ancak, genellikle farklı bir öğrenci nüfusunu çekmeye çalıştıkları için, çoğu özel okul cömert mali yardım paketleri sunar. Bursa Özel Okulları İstanbul ve Ankara'ya kıyasla çok daha uygun fiyat seçenekleri sunmaktadır.

3. Birkaç özel okul ücretsizdir.

Yıllar önce birkaç hayırsever, uygun öğrencilere katılmaları neredeyse hiçbir şeye mal olmayacak okullar kurdu. Daruşşafaka gibi bazı vakıfların kurmuş oldukları bazı özel okullar özel statüdeki çocuklar için ücretsiz eğitim vermekte olup. Bağışçıların desteği ile eğitimi sürdürmektedirler. Bursa Özel Okulları arasında ücretsiz eğitim veren özel okullar da mevcuttur.

4. Özel okulların çoğu gündüz okullarıdır.

Bir gündüz okulunda çocuğunuz normal gündüz saatlerinde derslere katılır. Ders dışı etkinlikler ve sporlar tipik olarak o gün zaman çizelgesine dahil edilir. Bursa'da eğitim veren özel okulların büyük bir çoğunluğu gündüz okuludur.

5. Bazı özel okullar, gündüz ve yatılı seçeneklerin bir karışımını sunar.

Bir kasaba veya şehirde bulunan yatılı okullar, yerel aileler için genellikle bir günlük öğrenci seçeneği sunar. Bu, özel okul eğitiminin maliyetini önemli ölçüde azaltabilir. Bursa'da özel okulların tümü gündüz okulu şeklinde eğitim vermekte olup yatılı devler okulları vardır.

6. Atletizm çoğu özel okulda yaygındır.

Atletizm çoğu özel okulda isteğe bağlı olarak katılım sağlanmakla birlikte yaygındır. Bursa Özel Okulları spor aktiviteleri ve yarışmalarında sıklıkla boy göstermekte ve üstün nitelikli sporcular yetiştirmektedirler. Spor aktiviteleri, okul programlarının ayrılmaz bir parçasıdır. Basitçe ifade edilen fikir, sağlıklı bir zihnin sağlıklı bir vücuda ihtiyacı olduğudur. Tipik olarak okullar, spor ve diğer atletik faaliyetler için hafta ortasında bir öğleden sonra ayırır. İşte Bursa'nın En İyi Özel Okulları:

Akademik International School

Akademik International School her çocuk ve her genç birer birey olduğundan hareketle, akademik, ruhsal ve ahlaki olarak çocuklar için en iyisini ararken bu bireyselliği korumayı amaçlamaktadır. Bu, özenli bir disiplin ve iyi bir örnek yapısı içinde akademik becerilerde sağlam bir temel sağlayarak aranır. Akademik International School, çocukların kendi iyilikleri için çalışmanın yanı sıra başkalarına saygı duymaları ve onlara değer vermeleri gerektiğini anlamalarına yardımcı olmayı amaçlar.

Müfredat, her çocuğun hayal gücünü canlandırmaya ve bilgilerini artırmaya yardımcı olmayı amaçlar. Akademik International School her çocuğun öğrenmenin tadını çıkarmasını ve potansiyellerini gerçekleştirmesini hedeflemektedir. Özgün yayınları ve donanımlı öğretmenleri ile son teknoloji ekipmanları ile donattığı eğitim kampüsünde öğrencilerine nitelikli bir eğitim imkanı sunan Akademik International School Bursa En iyi Özel Okullar arasında il sırada yer almaktadır.

Adres: Ataevler, akpelin Sokak No:6/1, 16140 Nilüfer/Bursa

Telefon: 0224 452 34 52


© 2022 eniyikolejler Tüm Hakları Saklıdır