Bursa'nın En İyi Kolejleri

Bursa Merkez, Osmangazi'nin, Nilüfer'in, Yıldırım'ın, Gürsu'nun ve Kestel'in özelinde Bursa'nın En İyi Kolejlerini aşağıdaki kıstaslar açısından sizler için değerlendirdik.

1. Yüksek Kaliteli Öğretim

Bursa'nın En İyi Kolejleri, yüksek kaliteli eğitmenler istihdam etmek için öğretmen sertifikaları ve sürekli eğitim programları ile öğretmenlerinin niteliklerini sürekli olarak geliştirirler. Öğretmeninden çalışanına kadar En İyi Kolejlerin personeli öğrenci merkezli eğitim programını destekler nitelikte seminer ve eğitim almış olmalı ve akademik konularda kısmi de olsa bilgi sahibi olmalıdır. Bursa'nın En İyi Kolejleri, mesleki gelişime öncelik verdiğinde, öğrencilerin ilgi çekici öğretim, ilgili kurs çalışmaları ve özgün değerlendirmeler yaşamalarını sağlamalıdırlar

2. Geçerli Standartlara Dayalı Müfredat

Bursa'nın En İyi Kolejlerinin etkili eğitim programları, eğitim müfredatını amaç ve stratejik niyetle stratejik olarak tasarlar. Nihai hedefi göz önünde bulundurarak, sınıflar, üniteler ve bireysel dersleri planlar. Boşluklar veya gereksiz fazlalıklar olmaksızın öğrencilerin kendi kendilerine de öğrenebilme yeteneklerinin geliştirilmesini hedefleyerek bir kurs planlar. Bir dizi saygın ulusal veya uluslararası standart kullanan öğretmenler, öğrencilerinin kolej ve kariyer için rekabetçi bir şekilde hazırlanmalarını sağlamak için sınıflarında temsil edilen müfredatı belgeleyecek ve bu standartlarla uyumlu hale getirecektir. Bursa'nın En İyi Kolejlerinde uygulanan müfredatın Millî Eğitim Bakanlığı konu kapsamını içermesi ve geliştirilmiş olması önemlidir.

3. Üniversiteye Hazırlık

Bursa'nın En İyi Kolejleri, öğrencileri koleje ve/veya seçtikleri kariyere hazırlamak için belirli planları uygulamaya koyar. Mevcut programlar, öğrencileri bir üst sınıfa ve ulusal sınavlara hazırlanırken destekleyebilir ve öğrencileri olası kariyer yollarına maruz bırakan ilgi anketleri sağlayabilir. Güvenilir bir rehberlik danışmanının yardımıyla öğrenciler, onları gelecekteki kolej ve kariyer hedeflerine en iyi hazırlayacak sınıf tekliflerini keşfedebilir ve seçebilirler.

4. Stratejik ve Yenilikçi Teknoloji

Bursa'nın En İyi Kolejleri, teknolojiyi öğrenme süreçlerine uygular. Teknoloji, sadece düşük teknolojili araçların (kalemler ve kara tahtalar gibi) veya öğrenme ortamında gerçekleşmesi gereken öğretmen-öğrenci etkileşiminin yerini alacak şekilde kullanılmamalıdır. Bununla birlikte, öğrencilerin öğrenmesine, eleştirel düşünmeyi derinleştirmesine ve yeni eğitim fırsatları açmasına yardımcı olmak için bilinçli ve stratejik olarak kullanılmalıdır.

Bursa'nın En İyi Kolejleri

Akademik International School

Akademik International School

Akademik International School, şehirde yaşayan yabancı uyruklu ailelerin çocuklarını göndermeleri açısında çocuklarınıza uluslararası bir ortamd a eğitim alma imkanı sunabilecek yüksek donanımlı bir özel okul olması ile Bursa'nın En İyi Kolejleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Öğrencilerini akademik başarı için çabalamaya hazırlarken, bütünsel eğitimi ile ön plana çıkmaktadır.

Akademik International School'un en büyük hedeflerinden biri, her bir öğrencinin eğitiminin merkezi bir parçası haline gelerek, ilgi çekici bir müfredat ve destekleyici pastoral bakım programı aracılığıyla karakter gelişimi ile bşarılı bir geleceğe koşmasıdır.

Akademik International School kapsayıcı bir okuldur ve 2-18 yaş arası öğrencilere mükemmel bir eğitim sunar. 9. ve 10. Sınıflarda, okul bir dizi Uluslararası Genel Ortaöğretim Sertifikası (IGCSE) kursları sunmaktadır. IB DP genellikle uluslararası eğitimin altın standardı olarak tanımlanır. Bu, Akademik International School yerel eğitimin gerekliliklerini yerine getirirken, uluslararası alanda kabul görmüş en iyi sorgulamaya dayalı öğrenme sürecini benimseme becerisini sağlar. Bu yönleri ile Bursa'nın En İyi Kolejleri arasında ilk sıradadır.

Adres: Ataevler, akpelin Sokak No:6/1, 16140 Nilüfer/Bursa

Telefon: 0224 452 34 52


© 2022 eniyikolejler Tüm Hakları Saklıdır